Wentylator wyciągowy spalin kominowych WWSK


  • słaby ciąg kominowy ?
  • zły ciąg w kominie ?
  • cofanie dymu ?
  • dymienie kominka ?

Mechaniczny wyciąg spalin - wentylator ciągu kominowego


 Każda instalacja grzewcza, opierająca się na spalaniu stałego opału (węgiel, drewno, brykiety, pelety itp) musi mieć sprawnie działający komin, którego zadaniem jest odprowadzenie spalin, przy jednoczesnym zasysaniu powietrza do paleniska. \bez tego niema mowy o racjonalnym funkcjonowaniu kotła czy kominka. Częste wady instalacji kominowych to: kominy za krótkie (za długie też są niekorzystne), o zbyt małym przekroju, nie chcą odprowadzać mocno wychłodzonych spalin (dotyczy to kotłów o wysokiej sprawności), kominy źle usytuowane względem kalenicy, budynek ma w sąsiedztwie wysokie drzewa lub inny wysoki budynek, które ograniczają przepływ wiatru, powodem może być również niż atmosferyczny lub duża wilgotność powietrza itd.
Producenci kotłów na podstawie badań określają optymalne parametry komina, które gwarantują prawidłowe funkcjonowanie kotła. Zazwyczaj wymagane podciśnienie waha się w granicach 20 do 40 Pa (paskal - jednostka ciśnienia = 0,1 mm H2O). W rzeczywistości jest około 5 do 15 Pa a zatem zdecydowanie za mało. Kocioł nie będzie osiągał przewidzianych dokumentacją parametrów a co za tym idzie nie będzie ekonomiczny i ekologiczny. Grozi nam zatem kosztowna i bardzo uciążliwa przebudowa komina.

Jest na to rada! I to bez uciekania się do koszmarnych prac budowlanych - mechaniczne wzmocnienie ciągu kominowego.

 WENTYLATOR WYCIĄGOWY SPALIN KOMINOWYCH to nowa technologia pozwalająca wytworzyć w każdych warunkach sztuczny regulowany ciąg kominowy, który jest niezależny od wszystkich niekorzystnych czynników. Zasada pracy wentylatora polega na wytwarzaniu dużego podciśnienia - niespotykanego w warunkach naturalnych - które jest w stanie pokonać wszelkie opory aerodynamiczne dla odprowadzenia spalin oraz zasysania powietrza do komory spalania. Instalacja jest bardzo prosta bowiem nie wymaga żadnych przeróbek w kotłowni i instalacji kominowej.
Wentylator kominowy po prostu stawia się na wylocie komina i kanałem wentylacyjnym doprowadza się napięcie do silnika wentylatora.
Nie tylko skończą się problemy z dymieniem i pyleniem w kotłowni oraz pomieszczenia gdzie zainstalowano kominek, ale przede wszystkim, dzięki całkowitemu spalaniu opału oszczędzi się około 30% opału (co przy dzisiejszych cenach jest bardzo ważne), skutkiem tego będzie o tyle mniej popiołu a kominy przestaną wreszcie zatruwać środowisko, w którym przyszło nam żyć.